כניסה לממשק האחסון

24/7

שירות ותמיכה טכנית. תגובה תוך- 10 דקות
03-6030055

יש לכם גיבוי לאתר האינטרנט שלכם?

בעלי אתרים רבים לא מודעים לכך, אבל גיבוי האתר הוא בין השירותים הבסיסיים והחשובים ביותר שהם מקבלים מספקי האחסון שלהם. כפועל יוצא מכך, אין זה מפתיע שבעלי אתרים רבים לא נותנים את הדעת לחשיבות הגיבויים ולפיכך גם לא טורחים לברר פרטים כאלו ואחרים בנוגע לשירות שהם מקבלים בתחום זה.
שימו לב – לא זו בלבד שמדובר על נושא חשוב הראוי להתייחסות רצינית ומעמיקה, אלא שמדיניות הגיבויים של הספקים השונים בהחלט יכולה ולעתים אף צריכה להכריע את הכף לכאן או לכאן כאשר מתלבטים בין מספר חברות אחסון אתרים. במאמר שלפניכם נרחיב את היריעה על חשיבות הגיבויים ונפרט בנוגע ליתרונות הברורים של חברת אבולוציה VIP בתחום זה.

אז מה זה בעצם גיבוי על קצה המזלג?
נכון לכתיבת שורות אלה, רוב חברות אחסון האתרים הפועלות בישראל, בדומה לחברות האחסון הבינלאומיות, מספקות ללקוחות שלהן ממשק ניהול אחסון שדרכו ניתן לבצע גיבויים בחשבון. כמו כן רוב החברות הפועלות בתחום מבצעות גיבויים אוטומטיים מדי שבוע או שבועיים וישנן הדואגות אף לבצע גיבויים יומיים.
הגיבוי של האתר אמור לאפשר לכם לשחזר אותו במקרה של פריצה מצד גורמים עוינים, הנוטים “לחבב” במיוחד אתרים ישראליים. כמו כן הגיבוי הוא מה שיאפשר לכם להחזיר את האתר לפעילות מלאה, במקרה שבו המידע הדרוש להפעלת האתר או השרת שעליו הוא מאוחסן, חלילה יינזקו מסיבה כזו או אחרת כמו מחיקה שגויה של קבצים חשובים או שריפה בחוות השרתים למשל. במסגרת הגיבוי מגבים את כל מה שנחוץ לשחזור האתר והכוונה היא לכל הקבצים שבחשבון האחסון, מסדי הנתונים, תיבות המייל, פרטי התקשרות עם לקוחות והגדרות נוספות שהוגדרו בחשבון.

חשיבות שמירת הגיבויים על שרת מרוחק
כאשר בוחרים חברת אחסון אתרים, יש לוודא שהגיבויים לא נשמרים על חשבון האחסון של האתר. זאת כיוון שאם חלילה יקרה דבר מה לשרת שעליו יושב האתר או לחשבון האחסון, ייתכן כי לא תהיה אפשרות לגשת לחשבון ומטבע הדברים, לא תהיה גם אפשרות לגשת לגיבויים. כאשר הגיבויים יושבים על שרת מרוחק, שלא אחת ממוקם במרחק של אלפי קילומטרים מהשרת שעליו יושב האתר, גם אם זה האחרון יעלה באש ויושמד, עדיין ניתן יהיה לגשת לשרת הגיבויים ללא קושי.

סיבה נוספת בגינה מומלץ לתת עדיפות לגיבויים על שרת מרוחק, נעוצה בעובדה ששטח הדיסק המוקדש לשמירת הגיבויים, לא צריך להיכלל בשטח הדיסק של חשבון האחסון. אם לדוגמה הקבצים של האתר שוקלים 500 מגה ורכשתם חשבון אחסון של 1 ג’יגה, במצב שבו הגיבויים נשמרים על אותו השרת שעליו יושב האתר, לא תהיה אפשרות לשמור יותר מגיבוי אחד (500 מגה יוקדשו לגיבוי ו-500 מגה לקבצים של האתר). לעומת זאת כאשר הגיבויים נשמרים על שרת מרוחק, אינכם תלויים בנפח חשבון האחסון שלכם כלל ולמעשה אינכם מוגבלים במקום כלל.

מה הם היתרונות של אבולוציה VIP בתחום הגיבויים?
בדומה לתחום אחסון האתרים, גם בתחום הגיבויים מחזיקה “אבולוציה VIP” במספר יתרונות משמעותיים על פני המתחרים. להלן כמה מהם על קצה המזלג:

  • גיבוי מצטבר – אבולוציה VIP מבצעת “גיבוי מצטבר” (Incremental) ולא “גיבוי שינויים” (Differential). הכוונה היא לכך שמדי גיבוי נשמרים אך ורק השינויים שבוצעו בקבצים ובבסיס הנתונים מאז הגיבוי האחרון והמשמעות היא שנדרש הרבה פחות שטח דיסק לשמירת הגיבויים. בנוסף מדובר בשיטת הגיבוי המהירה ביותר הקיימת כיום.
  • שלושה שחזורים ראשונים ללא עלות –בכל מקרה שבו בעקבות פריצה לאתר נוצר מצב המצדיק ביצוע שחזור, המטרה החשובה ביותר היא להחזיר את האתר לתפקוד מלא, במהירות הגבוהה ביותר. למרבה הצער, חברות רבות הפועלות בתחום, דווקא בעתות מצוקה בוחרות להמתין לתשלום נפרד מהלקוח, עבור שירותי השחזור. בחברת אבולוציה VIP פועלים בראש ובראשונה לשחזור מהיר של האתר, כאשר שלושת השחזורים הראשונים מבוצעים ללא עלות.
  • שירותי גיבוי ללא עלות –שירותי הגיבוי האיכותיים שמספקת אבולוציה VIP, ניתנים ללא תשלום ומהווים חלק אינטגרלי משירותי האחסון.
  • גיבוי על שרת מרוחק –כל הגיבויים המבוצעים באבולוציה VIP נשמרים על שרתים מרוחקים ומאובטחים.
  • תדירות גיבויים גבוהה –לא זו בלבד שבאבולוציה VIP טורחים לבצע גיבויים יומיים, שבועיים וחודשיים, אלא שהגיבוי הראשוני מבוצע כבר ביום שבו החל האחסון ולא שבועיים מאוחר יותר, כפי שנהוג במחוזותינו.

לקבלת פרטים נוספים בנושא הכל כך חשוב של גיבויים לאחסון האתר, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של אבולוציה VIP וליהנות משירות ברמה שלא הכרתם. אנשי המקצוע של החברה זמינים עבורכם בטלפון מספר 03-6030055.

אז למה אתה מחכה? לחץ כאן לפתיחת חשבון!

התחל עכשיו >