Linux
 • איזה מערכת הפעלה מותקנת בשרתי לינוקס שלכם?

  בכל שרתי לינוקס השיתופיים של חברת אבולוציה VIP מותקנת מערכת ההפעלה Cloud Linux.
  Cloud Linux מיועדת לתחום ההוסטינג ועובדת בסינרגיה מלאה עם  cPanel,
  Cloud Linux מאפשרת בידוד חשבונות בשרת עבור הגברת אבטחה, יכולת להגדיר כמות משאבים לכל חשבון וביטול זליגת זיכרון ומשאבים מחשבון לחשבון.

  קרא עוד

 • איזה גירסאות PHP נתמכות בשרתי הלינוקס שלכם?

  בכל שרתי לינוקס השיתופיים של חברת אבולוציה VIP יש תמיכה בגרסאות לינוקס עדכניות ביותר
  נכון לאמצע שנת 2019 הגרסה המעודכנת היא: 7.3 PHP
  שרתי אבולוציה VIP תומכים גם בגרסאות נמוכות יותר של PHP

  קרא עוד

 • איזו גרסת mySQL מותקנת על שרתי חברת אבולוציה VIP?

  בכל שרתי לינוקס השיתופיים של חברת אבולוציה VIP מותקנת גרסת mySQL עדכנית
  נכון לאמצע שנת 2019 גרסה mySQL 5.7

  קרא עוד

 • האם ניתן לגשת לשרתי ה-MySQL מרחוק לצורך ניהול?

  כן.  ניתן לגשת למסד נתונים בחשבון שלך ממחשב מרוחק.

  קרא עוד

 • האם אתם מספקים כלי להתקנה אוטומטית של מערכות קוד פתוח?

  אנו מספקים את מנהל ההתקנות  Softaculous אשר מאפשר התקנה ועדכונים של אפליקציות קוד פתוח, בין היתר WordPress, Joomla, Drupal, Magetoo., דרך ממשק האחסון תוכל לנהל את ההתקנות שביצעת., גרסאות המערכת מתעדכנות על בסיס יומי

  קרא עוד

 • מה זה Linux?

  Linux הינה מערכת הפעלה המבוססת קוד פתוח, אותה פיתח המתכנת Linus Torvald וכיום אלפי מתכנתים עובדים על המשך הפיתוח, תוך שיתוף פעולה מלא. מערכת ההפעלה נמצאת בשימוש ברוב שרתי האינטרנט בעולם והוכיחה את עצמה כפלטפורמה יציבה ומאובטחת לאפליקציות אינטרנט במיוחד. לאחרונה ממשלות סין, גרמניה ורבות אחרות החליטו להחליף את מערכות ההפעלה של המחשבים במוסדות הממשל שלהן ללינוקס. כולנו תקווה שגם ממשלת ישראל תשתחרר בהקדם מתשלום מיליונים מכספי משלם המיסים עבור מערכות הפעלה סגורות כגון Windows, Oracle, Sun ועוד.

  קרא עוד

 • איזו הפצת Linux מותקנת על שרתי אבולוציה VIP

  שלנו עושים שימוש במערכת ההפעלה CloudLinux, אשר הינה נגזרת של מערכת ההפעלה centOS, גרסה חינמית מקבילה ל-RedHat Enterprise.

  קרא עוד

 • האם ניתן לקבל גישת SSH לאתר?

  כן, אך רק בתכניות VPS. הגישה באמצעות SSH לחשבונות אלו הינה ברמת Root או חשבונות אחרים הנוצרים ע"י הלקוח.

  קרא עוד

 • כיצד ניתן לפתוח מסדי נתונים מסוג MySQL?

  ממשק הניהול שלנו מאפשר לפתוח בסיסי נתונים ומשתמשים, וכן לנהל את בסיסי הנתונים באמצעות מערכת phpMyAdmin.

  קרא עוד

 • האם ניתן להפעיל סקריפטים על בסיס יומי/שבועי באמצעות cron?

  כן, אך לא ניתן להפעיל סקריפטים ב PHP ישירות. יש להשתמש בפקודה Lynx או wget לצורך הפעלת סקריפט מתוך cron, לדוגמא: wget -O – http://username:password@www.yoursite.com/cron/cron.php<br/> (לא חייבים להשתמש בשם משתמש וסיסמא, אך ניתן במקרה הצורך).<br/> נא לא להפעיל crons בתדירות של פחות מ 5 דקות !

  קרא עוד

 • האם ניתן להריץ bots, daemons וכדומה?

  רק בחשבונות VPS.

  קרא עוד

 • האם אבולוציה VIP מספקת שירות לאתרים המבוססים על שפת JSP/Java?

  אנו שמחים לבשר על תמיכה רחבה באפליקציות Java, JSP, nodeJS ו-mongoDB בכל חבילות ה-VPS שלנו. לצערינו, בגלל מגבלות של אבטחת מידע ומידור שימוש במשאבי מערכת לא ניתן להריץ אפליקציות מבוססות תוכנות אלה על השרתים השיתופיים שלנו. השרתים הוירטואלים מהווים פתרון נח, זול ומאובטח להרצת אתרים מבוססי JSP/Java.

  קרא עוד

 • אילו תוספים מותקנים בתוך PHP?

  אנו משתמשים בשרתי לינוקס עם ממשק ניהול cPanel לאחסון אתרי PHP/MySQL. מחולל ה-PHP על שרתים אלו מוגדר לעבוד תחת suPHP עם suExec. במבצ זה אין צורך לתת הרשאות 777 לתיקיות על מנת לכתוב לתוכן.

  קרא עוד

 • האם ניתן לקבל גישת SSH לאתר?

  כן, אך רק בתכניות VPS. הגישה באמצעות SSH לחשבונות אלו הינה ברמת Root או חשבונות אחרים הנוצרים ע&quot;י הלקוח

  קרא עוד

 • האם ניתן לראות שגיאות של PHP בדפדפן או לכתוב אותם ללוג? האם ניתן לשנות הגדרות של PHP?

  חלק מההגדרות של PHP ניתנות לשינוי באמצעות קבצי htaccess.

  קרא עוד

 • יצרתי תיקיה באמצעות PHP אך איני יכול/ה לכתוב בתוכה, מדוע?

  על מנת לשמור על הפרדה בין חשבונות האחסון על השרת אנו משתמשים במודול safe mode של PHP. אחת המגבלות של safe_mode היא שסקריפט לא יכול לכתוב לתיקיה שלא שייכת לאותו משתמש/קבוצה כמו הסקריפט עצמו. כך לדוגמא, אם אתה יוצר תיקיה בעזרת PHP, היא תיווצר בבעלות משתמש/קבוצה httpd בעוד הסקריפט שייך למשתמש/קבוצה של חשבון האחסון (לדוגמא user1/user1). גם אם התיקיה תקבל הרשאה 777 כשתיצור אותה, safe_mode יסרב לאפשר לסקריפט לכתוב לתוכה, בגלל הבדלי הבעלות. פתרון חלקי שלנו לבעיה הינה תוכנית שאנו מריצים ע&quot;ב יומי, המשנה את הבעלות לכל הקבצים בתיקיות המשתמשים למשתמש/קבוצה של הלקוח, לדוגמא user1/group1. זהו לא ממש פתרון טוב אם באותו זמן שהתיקיה נוצרת גם רוצים לכתוב לתוכה, אך זה מאפשר לסקריפטים שפותחים תיקיות לצרוך כתיבה מראש לעבוד, ואחרי זמן קצר (שעה עד 24 שעות) הסקריפטים יוכלו לכתוב לתוכן מכיוון ואנו נשנה את הרשאות. מכיוון והתוכנית לשינוי הרשאות לוקחת לא מעט זמן לרוץ על כל החשבונות, לא ניתן להריץ אותו יותר מפעם ביום. פתרון נוסף לבעיה הוא פתיחת התיקיות על השרת בעזרת php-ftp. ניתן באמצעות PHP לדמות חיבור FTP לשרתים, וכאשר עובדים בשיטה זו, התיקיות והקבצים שיווצרו יקבלו את ההרשאות של הלקוח, כאילו נוצרו באמצעות כל תכנת FTP. החסרון הוא ששם המשתמש והסיסמא ל-FTP צריכים להמצא גלויים בתוך קובץ, כמו פרטי חיבור לבסיס נתונים לדוגמא. אם בוחרים בשיטה זו, מומלץ לפתוח חשבון FTP נוסף באמצעות ממשק הניהול ולהגביל אותו לתיקיה מסוימת בלבד. דוגמא ליצירת תיקיה ומתן הרשאות באמצעות -php-ftp // create directory through FTP connection $path = &quot;/&quot;; $newDir = &quot;test&quot;; $realpath = &quot;/full/physical/path/&quot;; function FtpMkdir($path, $newDir) { $server=’SERVERNAME’; // ftp server $connection = ftp_connect($server); // connection // login to ftp server $user = &quot;FTPUSERNAME&quot;; $pass = &quot;FTPPASSWORD&quot;; $result = ftp_login($connection, $user, $pass); // check if connection was made if ((!$connection) || (!$result)) { return false; exit(); } else { ftp_chdir($connection, $path); // go to destination dir ftp_mkdir($connection,$newDir); // create directory ftp_site($connection, &quot;chmod 777 $newDir&quot;); ftp_close($connection); // close connection return $newDir; } } $ret=FtpMkdir($path, $newDir); ?&gt;

  קרא עוד

 • האם יש גישה ל-Error Log?

  כן, ניתן להפעיל את ה-Error Log דרך ממשק הניהול, במסך

  קרא עוד

 • האם יש תמיכה ב htaccess / mod_rewrite ?

  כן, ניתן להשתמש בקבצי htaccess. בכל חשבונות הלינוקס שלנו ולהשתמש בחוקי rewrite של Apache

  קרא עוד

 • כיצד סביבת PHP רצה על שרתי אבולוציה VIP ?

  אנו משתמשים בשרתי לינוקס עם ממשק ניהול cPanel לאחסון אתרי PHP/MySQL. מחולל ה-PHP על שרתים אלו מוגדר לעבוד תחת suPHP עם suExec. במבצ זה אין צורך לתת הרשאות 777 לתיקיות על מנת לכתוב לתוכן.

  קרא עוד

 • מערכת MediaWiki לא מאפשרת לי להעלות תמונות בגלל safe_mode

  הפתרון הינו לוותר על מבנה תיקיות יפה במחיצת images. עליך ליצור את התיקיות temp, archive, thumb בתוך המחיצה images ולתת להם הרשאה 777. לסיום, יש להוסיף את השורה

  קרא עוד